Dom Feng Shui

lokalizacja: pod Warszawą

inwestor: prywatny

data: 2020

zakres: projekt wykonawczy

powierzchnia użytkowa: 209 m²

autor: Tomasz Głowacki

zespół: Joanna Krajewska, Agata Ręczkowska, Monika Tomaszewska 

Cała przestrzeń domu została zaprojektowana z poszanowaniem zasad praktyki Feng Shui, dzięki czemu architektura i otoczenie tworzą naturalną symbiozę. Priorytetem była dbałość o pozytywny wpływ przestrzeni na panującą w niej energię z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb inwestorów, czego odzwierciedleniem jest na przykład nieortogonalny układ ścian. 

 

Zaproponowano formę lekkiego pawilonu z dużymi przeszkleniami i ścianami pokrytymi drewnem. Zarówno parter jak i piętro otacza lekka ramowa konstrukcja zadaszenia, tworząca formę otwartej, dużej werandy i ganku. Zadaszenie nad parterem jest dla piętra równocześnie tarasem, który został otoczony szklaną balustradą. Projekt został przedstawiony w dwóch wersjach kolorystycznych. Pierwsza – o chłodnej barwie łączącej jasne drewno z grafitem, oraz finalna, ciepła – z drewnem o koniakowym odcieniu i brązową ramą.

 

Uzyskana lekkość i przestrzenność bryły domu w ramowej strukturze obejścia pozwala na swobodne przenikanie się przestrzeni ogrodu z wnętrzem domu, przy jednoczesnej ochronie przed bezpośrednią ingerencją deszczu czy słońca na jego elewacje.

Pracownia Architektury Głowacki 

Emila Zegadłowicza 39B/1
50-226 Wrocław

+48 71 729 06 36


pracownia@paglowacki.pl

NIP 895-104-17-12
REGON 020005909

  • Biały Facebook Ikona
  • logo-czarne-1
  • Biały Instagram Ikona
  • Biały YouTube Ikona